Schema Stockholm 8-10 februari 2019

Fredag

Studio 3 Nobelterrassen
100 platser
Studio Fogelström
60 platser
Studio 6 Riddarsalen
100 platser
12:00 EWS

Yoga from the ground up

Isaac Pena
3h
EWS

Foundational folds

David Regelin
3h
AEWS

Fire Center

Krista E Cahill
3h
16:00 WS

Hands on Assisting with Artful Precision

Simon Park
3h
AWS

Glädje

Sophia Göth
3h
AEWS

Yoga and 5 Koshas

Dechen Thurman
3h

Lördag

Studio 1 Strindberg
160 platser
Studio 2 Mälarsalen
250 platser
Studio 3 Nobelterrassen
100 platser
Studio 4 Fogelström
120 platser
Studio 5 Magasinet
100 platser
09:00 AE

Pranayama: indirect internaladjust

Dechen Thurman
1h 15min
AE

Bhakti Flow Master Class

Rusty Wells
1h
AE

Magic Shoulders

Krista E Cahill
1h 15min
AF

Just Breathe

Ulrica Norberg
1h
AE

Tree roots and Mountain tops

Shay Peretz
1h 15min
10:45 AE

Absyoucansee throughyourshirt

David Regelin
1h
A

Head over Heels

Ulrica Norberg
1h 15min
A

Global Yoga - Come as you are

Sofia Löfstaf
1h
AF

Den moderna yogan

Josephine Selander
1h 15min
E

Freedom On The Edge

Simon Park
1h 15min
12:30 AE

Spinal spirals

Adam Husler
1h 30min
AE

Classic New York Jivamukti 1990s style

Dechen Thurman
1h 30min
AE

Flowing with Myth

Shay Peretz
1h 15min
AF

Yoga IRL

Cecilia Duberg
1h
A

Kundalini Yoga

Sophia Göth
1h 30min
14:30 E

From Simple to Advanced Backbends

Simon Park
1h
AE

Spanda & Pulsation

Isaac Pena
1h 15min
AFWS

Mindfulness with benefits

Lovisa Alsén
1h
AF

Healing yoga

Jennie Liljefors
1h 15min
E

Master Class Practice

Krista E Cahill
1h 15min
16:15 A

Hip therapeutics

Helena Wintre
1h 30min
AE

Basic & Beyond

Rusty Wells
1h 15min
AE

Super-Sized-Salutations

David Regelin
1h 30min
AF

SoulWork - Be More YOU!

Johanna Hector
1h 15min
E

Architecture of arm balances and inversions

Adam Husler
1h 15min
18:00 AE

Liquid spine

Isaac Pena
1h
A

Global Yoga Yin - Soul

Johanna Hector
1h
A

MEDITATION Den inre resan

Pål Dobrin
1h
AF

Fysisk aktivitet för psykisk hälsa

Anna Duberg
1h
A

Healing yoga

Jennie Liljefors
1h

Söndag

Studio 1 Strindberg
160 platser
Studio 2 Mälarsalen
250 platser
Studio 3 Nobelterrassen
100 platser
Studio 4 Fogelström
120 platser
Studio 5 Magasinet
100 platser
08:00 AE

Start fresh morning routine

David Regelin
1h
AE

Slo-mo flow

Adam Husler
1h 15min
AE

Meditation & Journaling

Tanya Markul
1h 15min
AF

Att bryta vanor

Sophia Göth
1h 15min
A

Think before! Virya rehabyoga for yogis

Josephine Selander
1h 15min
09:45 AE

Chaturanga

Krista E Cahill
1h
A

Global Yoga Core

Johanna Hector
1h 15min
AE

A play from the heart

Mark Thomas
1h
AF

Open Your Lionmind

Cecilia Duberg
1h 15min
AF

Fyra sätt med Mindfulness

Pål Dobrin
1h 15min
11:30 E

Finding your handstand

Isaac Pena
1h 15min
AE

Multi-Intenso

David Regelin
1h 30min
AE

Liquid Flow Yoga

Simon Park
1h 30min
AF

Vad är egentligen yoga?

Elin Sandberg
1h 15min
AE

Hip Opening

Krista E Cahill
1h 30min
14:00 AE

Hot & Spicy

Rusty Wells
1h 30min
AE

Opening the four corners of the body

Isaac Pena
1h 15min
AWS

Rörelse för Hälsa

Anna Duberg
1h 30min
AF

The Good Girl Detox

Lovisa Alsén
1h 30min
E

Yoga of Godzilla

Dechen Thurman
1h 15min
16:00 AEF

Love and Compassion

Dechen Thurman
1h
AE

Restore your Prana - Chill Flow

Simon Park
1h 15min
E

Recruit Your Glutes

Lizette Pompa
1h 15min
AEF

Be A Revolutionary Expression Of Pain

Tanya Markul
1h 15min
A

Trip into the hip

Jennie Liljefors
1h 15min
17:30 AE

ChillsVille

Rusty Wells
1h
A

Soma - deep & slow

Helena Wintre
1h

A = Alla nivåer, klassen är utformad för både mindre och mer erfarna yogautövare.

E = På engelska.

F = Föreläsning.

WS = Workshop. Fokusering på teknik och detaljer, ingen flödesklass.